Przebudowa drogi DK13 | ODDANIE DROGI DO RUCHU, WPROWADZENIE STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU
28262
post-template-default,single,single-post,postid-28262,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

ODDANIE DROGI DO RUCHU, WPROWADZENIE STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU

ODDANIE DROGI DO RUCHU, WPROWADZENIE STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU

 

Z dniem 31.08.2023 r. (czwartek) na nowobudowanej drodze DK13 wprowadzona zostanie Stała Organizacja Ruchu i tym samym powstała droga zostanie oddana do użytkowania. Obwodnica Warzymic i Przecławia zostanie udostępniona wraz z wiaduktami oraz drogami dojazdowymi.

 

Nowa droga udrożni na pewno przejazd DK13 ze Szczecina w kierunku autostrady A6, ponieważ obecnie w Warzymicach i Przecławiu oraz w Szczecinie, już od Ronda Hakena powstają codziennie poważne zatory drogowe. Do dziś była to jedyna trasa wylotowa w kierunku autostrady A6 i węzła Kołbaskowo, jak również dojazd do wielu osiedli mieszkaniowych. Droga ma wiele skrzyżowań i przejść dla pieszych. Po oddaniu obwodnicy ruch tranzytowy zostanie oddzielony od ruchu lokalnego, co znacznie udrożni ruch lokalny, a droga stanie się bezpieczniejsza dla wszystkich mieszkańców.

 

Wprowadzenie Stałej Organizacji Ruchu zaplanowano na godzinę 12:00, zaś zakończenie uroczystego otwarcia drogi na godzinę 14:00.