Przebudowa drogi DK13 | Strona głowna
14536
page-template-default,page,page-id-14536,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

/NUMER PROJEKTU

POIS.03.01.00-00-0007

/NAZWA KONTRAKTU

Wykonanie przebudowy odcinka węzeł Kijewo – węzeł Rzęśnica (bez węzła) do parametrów drogi ekspresowej A6.

Opis kontraktu

Przedmiotem inwestycji jest wykonanie przebudowy odcinka autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica o długości 3,5 km. Kontrakt realizowany jest w formule buduj.

Opis inwestycji

Autostrada A6 łączy sieć drogową północno – zachodniej Polski z Niemcami. Trasa stanowi południową obwodnicę Szczecina, jest przedłużeniem niemieckiej autostrady A11. Droga została wybudowana w latach 30 XX wieku. Od lat 90 XX wieku realizowano przebudowę kolejnych fragmentów. Do przebudowy pozostał jeszcze ostatni szlakowy odcinek autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica (obecnie odcinek jest oznaczony jako droga S3). W ramach inwestycji zostanie przebudowana nawierzchnia autostrady na bitumiczną. Droga zostanie poszerzona o pas awaryjny i wygrodzona od otaczającego terenu siatkami. Aby zapewnić migrację zwierząt powstanie duże górne przejście dla zwierząt (tak zwany zielony Most) .

Przebieg drogi

Odcinek rozpoczyna się za węzłem Szczecin Dąbie łączącym autostradę z ulicą Nowoprzestrzenną i Tczewską w Szczecinie A6. Droga przebiega następnie przez tereny leśne, na odcinku znajduje się jeden wiadukt nad autostradą w ciągu drogi leśnej. Odcinek kończy się przed węzłem drogowym Rzęśnica z drogą wojewódzką nr 142. Od tego miejsca autostrada A6 przechodzi w drogę ekspresową S3.