Przebudowa drogi DK13 | Postępy prac
21523
post-template-default,single,single-post,postid-21523,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-16.0.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Postępy prac

Postępy prac

W zakresie realizacji prac projektowych, Wykonawca złożył do Urzędu Wojewódzkiego wniosek o wydanie nowej decyzji ZRID dla budowy zbiornika retencyjnego ZR3 oraz wniosek o zmianę obowiązującej decyzji ZRID dla wprowadzenia zmian istotnych.

W zakresie prac drogowych, trwają prace związane z odhumusowaniem, wykonywaniem wykopów i nasypów, zakończono układanie warstwy gruntocementu na DD1.

W zakresie robót mostowych, trwają prace na obiekcie WD-1 polegające na betonowaniu poprzecznic, z kolei dla  wiaduktu WD-2 rozpoczęto prace związane ze zbrojeniem fundamentów podpór P1 i P3.

W zakresie prac branżowych, trwają prace związane z usuwaniem kolizji z istniejącą infrastrukturą uzbrojenia terenu a także trwają prace dotyczące kanalizacji deszczowej.

Prace budowlane przebiegają zasadniczo zgodnie z harmonogramem, a w najbliższym miesiącu zaplanowana została dostawa i montaż belek prefabrykowanych dla wiaduktu WD-1. W kolejnych tygodniach zaplanowano kontynuację wykonania zbrojenia ustroju nośnego wiaduktu WD-1. W następnym miesiącu zaplanowano również kontynuacja prac ziemnych drogowych na trasie drogi głównej i dróg dojazdowych.